Fatma Ülger

Fatma Ülger

Fatma ÜLGER, Davranış Bilimleri Lisansı ve psikoloji master programını tamamlamıştır. Dünyaca tanınmış kişisel gelişim uzmanlarından, psikolog ve psikiyatristlerden çeşitli alanlar ve kuramlar üzerine eğitimlerinin yanı sıra; Üsküdar Üniversitesi'nde Tıbbi Hipnoz Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Yaklaşım Eğitimi, EP Eğitimcinin Eğitimi, KBDT Bilişsel Kognitif Davranışsal Terapi Eğitimi almıştır. Beck Institute For Cognitive Behavior Therapy Kongre Çalışma Grubu ile çalışmıştır. KBDT Derneği’nde Prof. Dr. M. Zihni Sungur’dan Cinsel İşlev Bozuklukları Eğitimi, Klinik Psikolog Eda Erduman Gestalt ve Kendilik Kullanımı Çalışma Grubu, Prof. Dr. Mustafa Merter Transpersonal Psikoloji Teorik eğitimi, Rüya yorumları, Prof. Dr Mücahit Öztürk Çocuk ve Ergen Teorik ve Süpervizyon Eğitimi, Prof. Dr A. Esra Aslan Yaratıcılığın Abc’si Süpervizyon Eğitimi, Uzman Psikolog Şirin Düvenci Rorschach Testi Psikanalitik Yorumu, Ericson University George Bandler NLP Practioner NLP Master Practione NLP Trainer Eğitimi, Prof. Emre Konuk Evlilik Terapisi eğitimi almıştır.

Fatma ÜLGER (Kognitif Davranışçı Terapi) Derneği üyesidir. Ruhsak Ruh Sağlığı (Ruh Sağlığında Aktif Kadınlar) Yönetim Kurulu Üyesidir. Asitane Kültür Sanat ve Eğitim Derneğinin Kurucu Üyesidir. Birbirinden değerli psikolog/psikiyatristlerden oluşan ekip ile birlikte uzun yıllar yaşam kalitesini geliştirmeye yönelik çeşitli eğitimler vermiş ve danışmanlık yapmıştır.

Fatma ÜLGER, insanların ve ailelerin, düşünce yapılanmalarından, aile içi ilişkilerinden, kaynaklanan problemlerine çözüm bularak onların daha üretken, mutlu ve huzurlu toplumu oluşturmalarında aktif rol oynamış. Aldığı eğitimler, çalışma alanı olan insan ve onun kişisel, aile, sosyal ve çalışma hayatlarındaki sorunlarına çözüm bulmada, yaşam kalitesini yükseltmede, bireyden topluma genişleyen halkaları oluşturmada, yaşamlarına değer katabilmenin önemli bir avantaj kazandırdığı inancındadır.

Fatma ÜLGER, Fatma Ana Mutlu Evler Merkezi, (Nur Meriç Danışmanlık merkezi,) İpekyol Danışmanlık Merkezi, Filonim Danışmanlık Merkezi, Yeryüzü Danışmanlık Merkezi ve Nilgün Görkem Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde kişi ve kurumların ihtiyaçlarına uygun kendi eğitim modellerini geliştirmiş olup farklı sektörlerden kurum ve kişilere yönelik eğitimler düzenlemekte, bireysel / kurumsal danışmanlık, koçluk hizmetleri sunmuş ve televizyon / radyo programları, dergilerde çıkan yazıları ile şu anda Kalpgözü Eğitim Danışmanlık Tasarım ve Organizasyon Şti’de kişisel gelişime hizmet vermektedir.

Fatma ÜLGER bu alanda edindiği tecrübe, birikim ve becerilerini sizin ile paylaşmak istiyor.